Zrób to sam – meble z palet w mieszkaniu

141760395125489800Coraz częściej stawiamy na indywidualność, nie tylko w wyglądzie zewnętrznym, ale również naszych mieszkań. Poszukujemy mebli, elementów dekoracyjnych i rozwiązań dostosowanych wyłącznie do naszych potrzeb i unikalnych. Dlatego z coraz większą ochotą wykonujemy samodzielnie poszczególne elementy umeblowania i dekoracji z produktów, które znajdujemy w swoich piwnicach czy na strychu. Meble i ozdoby z recyclingu są dziś jednym z popularnych trendów we wnętrzarstwie.

Zrób to sam, czyli meble z palet

Zapewne jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślał o tym, że drewniane palety, powszechnie wykorzystywane w zakładach produkcyjnych, doczekają się innego zastosowania. Już od jakiegoś czasu wiele osób wykonuje z nich różne części umeblowania, typu stoły, szafki czy półki. Tak naprawdę niewielkim nakładem pracy można zbudować mebel nie tylko funkcjonalny, ale również oryginalny w wyglądzie. Co będzie nam potrzebne? Przede wszystkim palety, farba, pędzel, piła i gwoździe. Plusem jest również niski koszt wykonania takiego mebla, a satysfakcja ze zrobienia ogromna.

Nadaj przedmiotom „drugie życie”

Bardzo wiele osób z żalem rozstaje się ze starymi krzesłami, fotelami czy sofą. I dlatego tak często trafiają one na strych lub do garażu, a nie na śmietnik. Do miejsc, w których nie są użytkowane, a przetrzymywanie ich z czasem staje się bardziej kłopotliwe. Dlatego, jeśli czujemy sentyment do swoich mebli, nie wynośmy ich do piwnic, tylko nadajmy im drugie życie! Wystarczy zakupić wiaderko odpowiedniej farby lub bejcy oraz nowy materiał, aby nadać krzesłom nowe oblicze i dostosować je do nowego wyglądu mieszkania. Nic prostszego!

O ile stare meble rzeczywiście są mile widziane w naszym domu, o tyle stare ściany i sufity już nie. Brudne, porysowane, dziurawe powierzchnie na pewno nie stanowią atrakcyjnego elementu dekoracyjnego, a wręcz przeciwnie.

Gładź szpachlowa pozwoli w prosty sposób pozbyć się niechcianych zabrudzeń i przywrócić powierzchniom gładką strukturę. A wszystko po to, aby wzrok naszych gości padał na ręcznie wykonane meble, a nie brudne i porysowane ściany. Decydując się na gotową masę  szpachlową możemy być pewni, że czas przeznaczony na remont będzie krótszy. Tutaj nie musimy poświęcać czasu na jej przygotowanie.

Wybierają jednak gładź szpachlową w proszku, musimy doliczyć czas na przygotowanie materiału, ale zyskujemy większe oszczędności finansowe. Bo ten produkt jest po prostu tańszy.