Zastosowanie drzwi suwanych w mieszkaniach o niewielkim metrażu

officeW każdym pomieszczeniu w domu, każdy z nas posiada drzwi. Jest to bardzo oczywiste, że bez drzwi, dom czy mieszkanie nie byłoby w pełni wyposażony. Nie każdy pokój niestety ma wystarczająco dużą powierzchnię, aby móc zamontować w nim każdy rodzaj drzwi.

Trzeba sobie oczywiście poradzić również z tym problemem. Oczywiście wszystkim zależy na całkowitym wykorzystaniu całej wolnej powierzchni. Drzwi zawsze zajmują sporo miejsca, gdyż żeby je w pełni otworzyć, muszą mieć wokół siebie wolną przestrzeń. Jakie rozwiązanie zatem zastosować w pomieszczeniu, które nie może pozwolić sobie na zabranie dodatkowej powierzchni? W tym przypadku warto zamontować drzwi przesuwne, albo jak ktoś woli – suwane. Ostatnimi czasy cieszą się one coraz większą popularnością.

Możemy oczywiście w taki sposób przygotować pomieszczenie, aby drzwi zachodziły na ścianę po rozsunięciu. Trzeba jednak pamiętać, żeby niczego nie wieszać na ścianie w linii, w której drzwi się przesuwają. Meble również muszą mieć dostateczną odległość, gdyż w momencie, gdyby stały zbyt blisko, rozsuwając je, będziemy obijać drzwiami o meble. Skutkować to może nie tylko możliwością nie przedostania się do pomieszczenia, ale również zniszczeniami zarówno mebli jak też drzwi, a tego pewnie nikt by nie chciał.

Lepszą metodą są drzwi wbudowane w ścianę. Wtedy po otworzeniu, nie tylko ich nie widać, ale dodatkowo możemy całkowicie zagospodarować przestrzeń wokół nich. W takim przypadku jest pewne, że nie będą nam przeszkadzały żadne meble, ani także inne przedmioty. Na ścianie trzeba jednak zamontować specjalna kasetę wykonaną z aluminium albo ocynkowanej blachy, w którą wprowadza się drzwi.

Oczywiście najlepiej montować tego typu drzwi podczas samej budowy domu, jednakże nie jest to wymogiem koniecznym. Można takie rozwiązanie zainstalować oczywiście już w domu istniejącym, z tym, że trzeba zbudować ściankę osłonową z profili stalowych i płyt gipsowo-kartonowych. Ze względów na estetykę pomieszczenia, ścianę taką stosuje się na całej ścianie.

Oczywiście drzwi przesuwne mogą być szklane, przeszkolone bądź też pełne. Wszystko zależne jest od naszych upodobań, gustu i potrzeb. Wykonane są z drewna klejonego, hartowanej tafli szklanej czy też płyty drewnopochodnej.

Mogą mieć jedno bądź dwa skrzydła. Najczęściej ich szerokość wynosi od 80 do 100 centymetrów. Ważną informacją jest jednak to, że szerokość drzwi przesuwnych nie może przekraczać 240 cm. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, gdyż nie mamy możliwości uderzenia kogokolwiek drzwiami, wchodząc do danego pomieszczenia.

Jak widać, drzwi przesuwne są wręcz rewelacyjnym rozwiązaniem. Znajdziemy je również na stronie windoor.pl.

Warto zainwestować w dobrą jakość drzwi, które maja nam służyć przez lata. W tej kwestii najlepiej poszukać firm, które zajmują się tego typu rozwiązaniami w sposób profesjonalny. Wiadomo, że jeśli drzwi zostaną wykonane z płyty drewnopochodnej, trzeba zwrócić uwagę na to, jaką gęstość mają wióry. Im gęstość jest większa, tym mniejsza szansa na paczenie się.

Poza tym, jeśli chodzi o kolor, jaki nam najbardziej odpowiada, tu mamy całkowitą dowolność. Z pewnością dopasujemy coś do każdego pomieszczenia. W tym celu również warto zajrzeć na stronę windoor.pl. Firma ma nie tylko szeroki zakres usług, ale również bardzo duży wybór, który zadowoli na pewno nawet najbardziej wymagających.