Regał na książki – drewniany czy metalowy? Jak dobrać regał do aranżacji?

Regał to istotny element wyposażenia pokoju. Jest niezwykle praktyczny, a do tego dopełnia aranżację wnętrza. Może służyć jako domowa biblioteczka, ale także miejsce na zdjęcia czy pamiątki z podróży. A jaki regał warto wybrać? I jak dopasować go do wnętrza pomieszczenia? Przedstawiamy kilka modeli modnych regałów.

 

 

Regał metalowy w stylu skandynawskim

Jedną z cech stylu skandynawskiego jest funkcjonalność. Meble wykonane w takim stylu powinny być lekkie, praktyczne i łatwe do przenoszenia. I taka jest też nasza pierwsza propozycja, czyli metalowy regał z drewnianymi półkami na książki, zdjęcia czy pamiątki z podróży. Takie regały na książki i nie tylko znajdziesz na Homebook.pl w kilku wariantach kolorystycznych. Świetnie sprawdzą się w industrialnym wnętrzu, a ich prosta konstrukcja sprawi, że regał nie tylko pomieści najpotrzebniejsze rzeczy, ale także idealnie dopasuje się do reszty salonu.

Zamykany regał na książki

Zamykany regał to świetne sposób na ukrycie bałaganu. Można trzymać w nim książki, dokumenty, segregatory, akcesoria biurowe, a także rzadko używane przedmioty. Na rynku znajdziesz zamykane regały w postaci asymetrycznie bądź symetrycznie ułożonych szafek różnej wielkości. Dobrze sprawdzą się one w gabinetach, małych salonach, a nawet sypialniach. Takie meble są również bardzo praktyczne. Posiadając zamykany regał, nie musisz przejmować się ułożeniem książek czy innych przedmiotów, które się w nim znajdują. Na dodatek w takich meblach możesz pomieścić naprawdę wiele rzeczy i zaoszczędzić miejsce w pokoju.

Drewniany regał – jakie wnętrze?

Drewniane regały są bardzo uniwersalne i pasują do prawie każdego wnętrza. Jednak najlepiej wyglądają w klasycznych, tradycyjnych salonach. Dodają pomieszczeniu uroku, a na dodatek tworzą spójną całość wraz z ułożonymi na nich książkami. Takie meble mogą mieć różne kształty, a także kolory. Jednak zanim zdecydujesz się na regał z tego materiału, sprawdź z jakiego drewna jest on wykonany. Do najbardziej wytrzymałych należą te zrobione z dębu, buku, brzozy czy sosny.

Regał a jego przeznaczenie

Dopasowanie regału do wnętrza pomieszczenia to nie wszystko. Najważniejsze jest jego przeznaczenie. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, musisz się zastanowić do czego będzie on służyć. W ofertach sklepów można znaleźć mnóstwo oryginalnych regałów, dopasowanych do wielu potrzeb. Na przykład miłośnicy roślin, mogą wybrać drewniany regał w kształcie drabiny, który świetnie sprawdzi się jako półka na kwiatki oraz inne domowe ozdoby. Równie oryginalnym pomysłem są wysokie regały ze skośnymi półkami na książki. Dzięki temu twój domowy księgozbiór nie będzie się przewracał.

Na rynku znajdziesz także regały z cegieł, w kształcie drzewa czy gwiazdy. Jak widać wybór jest ogromny, trzeba tylko odpowiednio dobrać model do wnętrza mieszkania i zastanowić się nad jego przeznaczeniem.