Okna w Twoim domu nie muszą być nudne

officeBramy garażowe często kojarzą się z wielkogabarytowymi, nudnymi drzwiami. Jednak niekoniecznie musi tak być – dzięki nowatorskim rozwiązaniom brama może stać się ciekawą ozdobą domu. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej inwestorzy decydują się na fantazyjne rozwiązania.

Podstawowym zastosowaniem bramy ma być oczywiście ochrona garażu. Producenci prześcigają się zatem w produkcji coraz to skuteczniejszych metod mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Alarmy i specjalnie dopasowywane wzmocnienia z tytanowych materiałów stają się już standardowym wyposażeniem nowych bram. Przy tym wszystkim zapomina się jednak o cesze, która chociaż nie tak pragmatyczna wydaje się być równie istotna. Chodzi oczywiście o design.

Brama garażowa zajmuje często spory fragment zewnętrznej części domu. Ustawiona na jego frontowej części powinna stać się również elementem dekoracyjnym. Nie jest to jednak powszechna praktyka. Wiele firm zajmujących się sprzedażą bram czerpie ze standardowych, sztampowych wzorów. Sprawia to, że klient nie ma możliwości w żaden sposób wyróżnić swojego domostwa. Sprzedawcy z ryterna.pl zauważyli, że z tego powodu pojawia się szereg drobnych problemów które mają jednak istotny wpływ na zadowolenie klienta. Do nowoczesnej, często niestandardowej architektury ciężko dopasować bramę która idealnie wpasowałaby się w resztę budynku. Firma stała się więc prekursorem nowatorskiego i dość ryzykownego rozwiązania. Chodzi o możliwość samodzielnego, wstępnego zaprojektowania bramy. Sprawia to, że problem z wizualnym niedopasowaniem po prostu znika.

Co ciekawe, najczęstszą przyczyną niezadowolenia klientów są okna, a ściślej ich brak lub nudny, powszechny wygląd. Brama, jako kawał wzmacnianej blachy powoli staje się przeżytkiem, który nie dość, że jest szpetny to jeszcze w oczywisty sposób ogranicza dopływ światła do wnętrza garażu. Dzięki technologii projektowanie bram nie zna słowa „ograniczenie”. Blaszane elementy można poddać chromowaniu, a wykończyć je można za pomocą różnego rodzaju okiennic które nadadzą bramie niepowtarzalny wygląd i swojego rodzaju charakter. Specjaliści z ryterna.pl dziwią się, że bramy tego typu nie stały się jeszcze produktem powszechnym.

W zależności od wizji klienta bramy garażowe mogą być wyposażone w okna typu standard, które nie różnią się zbytnio od powszechnie stosowanych klasycznych okiennic. W modelu tym można także zamontować specjalne ramy wewnętrzne. Okna takie nazywane są crossami. W bramach większego kalibru stosuje się natomiast zastaw okienek sunrise. Umieszczane są one obok siebie w górnych segmentach bramy. Okna do bram garażowych wykonywane są najczęściej z szkła przejrzystego, matowego oraz dekoracyjnego. Wpływają one nie tylko na wygląd samej bramy ale również na ilość światła dostającego się do garażu oraz jego rozproszenie.

W tym miejscu warto również wspomnieć o dużych bramach przemysłowych. W tym rodzaju także coraz częściej znajdują się okiennice zwane full view. Ich popularność wzrasta, ponieważ pozwalają one na znaczy wzrost oświetlenia pomieszczeń, co daje możliwość zaoszczędzenia energii pożytkowanej na jej rozświetlenie.