Kamień dekoracyjny w łazience – modnie, elegancko, z klasą

niagara-kremZarówno przestrzenny pokój kąpielowy, jak i mała łazienka zyskają efektowny i zgodny z najnowszymi trendami wygląd, jeśli ich styl podkreśli odpowiedni wzór, kolor i struktura kamienia dekoracyjnego.

Łazienka to miejsce szczególne – przestrzeń bardzo osobista, z której korzystamy codziennie, więc musimy czuć się w niej komfortowo. Nie każdy lubi długie kąpiele w pianie, ale nawet biorąc szybki prysznic, chcemy zmyć z siebie wspomnienie o ciężkim dniu. Dlatego też odpowiednia aranżacja łazienki jest nie tylko kwestią naszej estetyki, ale też samopoczucia.

Kamień jako element wystroju wnętrza prezentuje się naprawdę prestiżowo i z klasą, znacznie bardziej okazale niż glazura. W takim wnętrzu poczujemy się naprawdę komfortowo. Niestety naturalne kamienie w łazience nie zawsze się sprawdzają ze względu na aspekt praktyczny, bo wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Piaskowce dość szybko nasiąkają wodą, ze względu na miękkość. Marmur łatwo poplamić, jest też mało odporny na działanie chemicznych środków czyszczących. Alternatywą jest kamień dekoracyjny odwzorowujący układ warstw naturalnej skały, lub jedynie nią inspirowany. Jest wytrzymalszy, łatwiejszy w montażu i oczywiście nie nadwyręża budżetu w takim stopniu jak kamień naturalny. Liczba wzorów i wariantów kolorystycznych, w których dostępny jest kamień dekoracyjny przerasta możliwości natury, więc można wybierać do woli − ściśle pod kątem swojego gustu. Inspiracji warto poszukać tu: http://www.stonemaster.pl/lazienka

roma-saharaMożliwości aranżacyjnych jest naprawdę wiele. Co ważne, kamień dekoracyjny prezentuje się korzystnie zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i klasycznym. Chłodne odcienie kamienia są najczęściej wybierane przez zwolenników minimalistycznych rozwiązań. Dodatki ze szkła, stali czy metalu podkreślają wówczas wyrafinowany charakter wnętrza. Z kolei miłośnicy klasyki częściej decydują się na wybór kamieni w ciepłej tonacji, tworzącej przytulny, domowy klimat. Nie jest to niezmienna zasada, ale warto wykorzystać fakt, że wiele kolekcji ma wersje w różnych wariantach kolorystycznych – tak jak np. Roma Stone Master. Inspirowany atmosferą Wiecznego Miasta, kamień ma bardzo ciekawą strukturę. Wygląda efektownie, gdy zdobi całe pomieszczenie lub tylko jedną ścianę. Może wówczas wydzielać strefy albo efektownie przysłonić okno – jak w przykładowej aranżacji z wykorzystaniem kamienia Roma Sahara. Jak widać, głęboki odcień pustynnego piasku może być ciekawą dominantą wnętrza, do której nawiązują detale, jak np. prezentowane na zdjęciu tekstylia.

Planując aranżację, warto uwzględnić, że w najnowsze trendy wpisuje się ułożenie podkreślające dominujące w pomieszczeniu poziome linie. Wówczas kamień współgra z prostymi, geometrycznymi meblami i lustrami o dużej powierzchni. Bardzo modnym i estetycznie wysublimowanym rozwiązaniem jest też łączenie kamienia dekoracyjnego i faktury drewna, jak na zdjęciu tytułowym prezentującym kolekcję Niagara Krem Stone Master. Kamień zwraca uwagę nietypową kolorystyką – melanżem chłodnych i ciepłych odcieni, dzięki czemu zachowuje przytulny klimat, nie tracąc modnego wizerunku, podkreślonego przez dodatki utrzymane w zimnej tonacji. Struktura kamienia Niagara szczególnie dobrze prezentuje się w dużych, przestrzennych łazienkach. Aranżując takie pomieszczenie, warto pamiętać, że nadal bardzo modne są żywe rośliny, które ocieplają wnętrze. Jeśli dysponujemy źródłem naturalnego świata, można rozważyć takie rozwiązanie – w końcu kamień i krzew to idealne połączenie, inspiracja z natury.

Kamień dekoracyjny to modne, efektowne, a jednocześnie praktyczne rozwiązanie, które warto rozważyć przy aranżacji łazienki.