Jak wykorzystać kominek w aranżacji dużych i małych wnętrz?

fireplace-in-homeKominek nadaje każdemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Dzięki niemu salon staje się przytulnym miejscem, w którym chce się spędzać czas z najbliższymi. Jeżeli wydaje Ci się, że musisz posiadać bardzo duży pokój dzienny, aby móc zdecydować się na kominek, czas zrewidować ten podgląd.

współczesnymi. Charakteryzuje je minimalistyczna forma oraz zastosowanie stosunkowo małej ilości ozdób na obudowie.  Kominki tego typu nie zajmują zbyt wiele miejsca w salonie, a jeśli zdecydujesz się np. na wersję narożną, to zyskasz dodatkową przestrzeń oraz efekt wkomponowania kominka w całą aranżację pomieszczenia. Warto postawić na niewielką obudowę wykonaną z gładkiego tworzywa, w kolorze pasującym do pozostałego wyposażenia. W małych salonach doskonale sprawdzają się zarówno pionowe jak i poziome, panoramiczne kominki, idealnie ożywiające wnętrze. Jeżeli obawiasz się, że mały kominek będzie słabo widoczny lub nie spełni swojej funkcji, wybierz wersję, w której ogień jest widoczny nawet z 3 lub 4 stron, co podkreśli designerski charakter aranżacji, a także zapewni więcej naturalnego światła oraz ciepła. Tego typu kominki, a także wiele innych, ciekawych propozycji, znajdziesz na stronie kominki-pinus.com.pl.

Jeżeli natomiast posiadasz duży salon, to możesz pozwolić sobie na znacznie większy kominek w stylu klasycznym lub rustykalnym. Obudowa imponująca dużą ilością bogatych zdobień, np. rzeźbionymi w kamieniu kwiatami lub imitacją grubo ciosanych, kamiennych bloków. Masywne kominki świetnie sprawdzą się w dużych pomieszczeniach w loftach, a także w domu letnim, wszędzie tam, gdzie większa powierzchnia salonu pozwala na zastosowanie bardziej okazałej formy bez uzyskania efektu przytłoczenia całej aranżacji. Decydując się na tradycyjny kominek wbudowany w ścianę warto zadbać o jego odpowiednią oprawę, np. ozdobienie ściany intensywnym kolorem lub tynkiem o specjalnej fakturze, co nada mu naprawdę reprezentacyjny charakter.

Kominek, zarówno w małym jak i dużym pomieszczeniu, stwarza niepowtarzalną atmosferę. Nie warto pozbawiać siebie i domowników możliwości spędzania długich, rodzinnych wieczorów przed kominkiem, niezależnie od tego czy mieszkasz w dużym domu czy w niewielkim mieszkaniu w bloku.