Jak urządzić salon?

11

Salon to najważniejsze miejsce w naszym domu. Tam spotykamy się z całą rodziną, tam odpoczywamy i spędzamy wspólne wieczory. Warto więc zadbać o to, aby jego wnętrze było przytulne i odpowiednio urządzone. Weźmy więc pod uwagę nie tylko meble, ale również ściany oraz oświetlenie – oto kilka wskazówek, dzięki którym nasz salon nabierze wyjątkowego wyglądu i klimatu.

Zacznijmy od ścian

Kolor ścian ma duże znaczenie i nadaje pomieszczeniu charakteru. Musimy skomponować go wraz z resztą wnętrza – jeśli więc nasze meble wykonane są z delikatnego materiału i w jasnym kolorze, możemy odważyć się na nieco wyraźniejsze farby. Z kolei masywne kanapy „zawalają” nasz salon i w takim przypadku lepiej wybrać subtelny kolor. W przypadku, gdy chcemy zdecydować się na jakiekolwiek wzory, dopilnujmy, aby reszta pomieszczenia była stonowana i odwrotnie – wzorzyste meble i dodatki to zielone światło dla gładkich, jednolitych ścian.

Ostatnio dużą popularnością cieszy się malowanie natryskowe ścian. Co to takiego? Jest to natryskiwanie farby pod ciśnieniem na przygotowaną wcześniej powierzchnię. Do wykonywania tego typu prac przydadzą nam się solidne urządzenia do malowania. Warto więc skorzystać z oferty dobrze wyposażonych sklepów internetowych i zakupić sprzęt najwyższej jakości, przez co malowanie pójdzie nam szybko i sprawnie. Takie sklepy jak MAGMA oferują kompresory do malowania – to urządzenie, które pod wpływem ciśnienia wytryskuje rozproszony strumień farby, który ma postać drobnych kropelek.

Funkcjonalne wyposażenie

Najlepiej ulokować meble wypoczynkowe na środku pokoju, jeśli mamy do czynienia z dużym wnętrzem, jest to jednak dobre rozwiązanie do salonu o standardowym kształcie, czyli kwadratu albo prostokąta. Jeśli mamy mały salon umieszczenie mebli na środku zagraci je i spowoduje, że zablokujemy sobie wszystkie możliwości przejścia. Wtedy najlepiej ulokować kanapę pod jedną ze ścian, a fotele usytuować po bokach lub naprzeciwko. Umieszczenie mebli wypoczynkowych w centralnym miejscu dużego salonu to rozwiązanie dobre dla rodzin, które spędzają w nim sporo czasu wspólnie, a także osób, które cenią sobie bliskość i wyjątkowy klimat podczas spotkań z bliskimi. Jednak umiejscowienie mebli pod ścianą nawet w dużym pomieszczeniu jest także bardzo korzystnym rozwiązaniem.

W ten sposób uwalnia się środek salonu, dzięki czemu zyskujemy sporo wolnej przestrzeni. Swobodnie możemy poruszać się po pomieszczeniu, które dzieli się na strefy, a meble skupiają się przy ścianach. Znajdujemy się wtedy z dala od telewizora, kominka czy pozostałych mebli w salonie. Przed remontem warto zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, korzystając z oferty profesjonalnych sklepów z narzędziami warsztatowymi, takich jak MAGMA.