Czarno-białe płytki w łazience

Śledzenie trendów w aranżacji wnętrz może przyprawić i prawdziwy zawrót głowy. Z urządzeniem wnętrz jest trochę tak jak z modą – co sezon pojawiają się nowe trendy, modne są różne materiały, inna kolorystyka. O ile nie będzie problemu z wymianą zawartości szafy o tyle, kupując elementy wykończenia i aranżacji wnętrz traktujemy to jako inwestycję na lata. Wiadomo, że nie będziemy co roku skuwać i układać nowych płytek, tylko dlatego, że stare nie są już w tym sezonie trendy.

Na szczęście są sposoby na to, żeby wybrnąć z tej sytuacji. Po pierwsze – można kompletnie nie przejmować się aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz i urządzać mieszkanie według własnego gustu. Ewentualnie wybierać takie rozwiązania, które są ponadczasowe, które zawsze były są i będą modne. Jednym z nich jest np. połączenie bieli z czernią.

Jest to rozwiązanie ponadczasowe, i urządzając dowolne pomieszczenie w tej tonacji możemy być pewni, że zawsze będzie ono na czasie.

Decydując się na biało-czarne płytki łazienkowe możemy być pewni, że nasza łazienka będzie nie tylko modna ale i funkcjonalna. Możliwości połączenia kolorów jest mnóstwo – można zdecydować się na płytki w dwóch różnych kolorach, ewentualnie wybrać jedną opcję kolorystyczną dla płytek, a dodatki w kolorze kontrastowym.

Choć połączenie bieli i czerni to bardzo modny i ponadczasowy trend trzeba robić to rozważnie i z umiarem. Jeśli decydujemy się na całość w czerni trzeba uważać – takie rozwiązanie nie sprawdzi się w bardzo małych łazienkach. Wtedy zamiast nowoczesnego wnętrza w stylu glamour uzyskamy efekt ciemnego, przytłaczającego pomieszczenia.

Gdy decydujemy się na taką kolorystykę lepiej całość wnętrza lepiej całość w stylu minimalistycznym – wybieraj proste i oszczędne formy i geometryczne kształty. Dotyczy to zarówno urządzeń typu umywalka, wanna, sedes jak i mebli i innych elementów wyposażenia wnętrza.

Dla kogo takie rozwiązanie? Na pewno dla osób, które lubią niebanalne i awangardowe wnętrza. Cenią sobie styl i nowoczesność, a przy tym minimalizm i funkcjonalność. Poza tym taka kolorystyka świetnie sprawdzi się w typowym, męskim mieszkaniu.