Biuro nie musi być nudne, czyli o estetyce mebli biurowych

Nie da się ukryć, że biuro kojarzy się zazwyczaj z pomieszczeniem nudnym, pozbawionym walorów estetycznych. Dzisiaj na szczęście takie typowo użytkowe wnętrza urządzone bez wyobraźni powoli ustępują miejsca nowoczesnym biurom, gdzie kreatywność i estetyka są tak samo ważne jak funkcjonalność. Wszystko za sprawą mebli biurowych, które dzisiaj projektowane są z dbałością nie tylko o ergonomię, ale i o ich efektowny design.

Biuro – jak ciekawie je urządzić?

Identycznie wyglądające biura, z banalną kolorystyką, pozbawione dekoracji i polotu, powoli odchodzą do lamusa. W pracy spędzamy wiele czasu, wobec czego w biurze chcemy się czuć dobrze, o czym w znacznej mierze decyduje wystrój wnętrza. Monotonia w tym zakresie nie sprzyja kreatywności i sprawia, że w miejscu pracy czujemy się… znudzeni, a tego chciałby przecież uniknąć każdy pracodawca. Dlatego też nowoczesne firmy, idące z duchem czasu, dbają o wystrój biur. Ciekawie zaaranżowana przestrzeń biurowa to z jednej strony komfort i stymulacja umysłu dla pracowników, a z drugiej prestiż i jedna z form budowy pozytywnego wizerunku marki. Jedną z rewolucyjnych zmian w aranżacji wnętrz biurowych jest wprowadzenie do nich koloru. Monotonne szarości i beże wciąż są na czasie, ale dzisiaj dołączają do nich akcenty w żywej kolorystyce, np. soczystej zieleni czy słonecznej żółci. Takie barwy pobudzają umysł do pracy i sprzyjają kreatywnemu myśleniu, a do tego ciekawie się prezentują. Popularną praktyką jest wkomponowanie w wystrój biura kolorów, które kojarzą się z daną marką, np. logotypem. Takie rozwiązanie to sposób na modne wykończenie pomieszczenia, ale to też element strategii marketingowej. Nie bez znaczenia są też dekoracje. Wszelkiego rodzaju grafiki, plakaty czy obrazy stworzą interesującą atmosferę. W nowoczesnym biurze nie może też zabraknąć roślin, które dobrze się prezentują i tworzą przyjazny klimat w pomieszczeniu. Nie ulega jednak wątpliwości, że najważniejszym elementem aranżacji biura są meble, które decydują zarówno o ergonomii i funkcjonalności pomieszczenia, jak również o jego estetyce.

Estetyczne meble biurowe

Sekret nowoczesnych mebli do biura tkwi w ich oryginalnym designie. Do lamusa odchodzą mało estetyczne elementy wyposażenia biur. Dzisiaj takie meble muszą mieć w sobie to „coś” – zapewniać wygodę pracownikom i klientom, ale także dobrze się prezentować, podkreślając charakter danej marki. Renomowani producenci i dystrybutorzy mebli biurowych, jak np. firma Meblant z Wrocławia, nie boją się eksperymentować z kolorem. Nowoczesne meble biurowe zachwycają więc bogatą gamą kolorystyczną i dostępne są w wielu wersjach, tak, aby każdy mógł wybrać interesującą go barwę pasującą do wystroju wnętrza. Nowoczesny design mebli to również nieoczywiste kształty i ciekawe rozwiązania technologiczne – krzywizny, linie faliste i zaokrąglone krawędzie, siedziska i inne sprzęty modułowe, kubełkowe fotele. Nie bez znaczenia jest także dobór materiałów – tradycyjne drewno i miękkie obicia coraz częściej komponowane są z industrialnym metalem czy szkłem, razem tworząc niebanalną kompozycję. Wszystko to sprawia, że biuro zyskuje nowoczesny, efektowny wizerunek.